גם אנחנו יוצאים לחופשה מרוכזת

כתיבה ביומדיקל תפסיק לקבל הזמנות חדשות ב-18 במרץ, ועובדיה יהיו בחופש בכל חודש אפריל. נשמח לעמוד לרשותכם לאחר מכן.

 

מחזור חיי מחקר ביו-רפואי       

תצפיות קליניות ספרות מדעית חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את שלב התצפיות הקליניות עם שאלת המחקר חץ המחבר את שלב הספרות המדעית עם שאלת המחקר שאלת המחקר חץ המחבר את שאלת המחקר עם תכנון המחקר הביו-רפואי תכנון מחקר ביו-רפואי חץ המחבר את שאלת המחקר עם תכנון המחקר (בסיסי, מפורט) חץ המחבר את תכנון המחקר עם תכנון (בסיסי, מפורט) תכנון (בסיסי, מפורט) חץ המחבר את תכנון (בסיסי, מפורט) עם כתיבת הצעת המחקר כתיבת הצעת מחקר חץ המחבר את תכנון (בסיסי, מפורט) עם כתיבת בקשה למימון (גראנט) כתיבת בקשה למימון (גראנט) חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את פרוטוקול המחקר עם תכנון (בסיסי,מפורט) חץ המחבר את שלב כתיבת הצעת המחקר עם שלב אישור הצעת המחקר חץ המחבר את שלב כתיבת בקשה למימון (גראנט) עם שלב השגת המימון אישור הצעת מחקר השגת מימון חץ המחבר את תכנון (בסיסי,מפורט) עם פרוטקול המחקר חץ המחבר את אישור הצעת המחקר לפרוטוקול המחקר חץ המחבר את השגת מימון לפרוטוקול המחקר פרוטוקול מחקר חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את פרוטקול מחקר עם אישור ועדת הלסינקי אישור ועדת הלסינקי חץ המחבר את אישור ועדת הלסינקי עם רישום במאגרי מידע רישום במאגרי מידע חץ המחבר את רישום במאגרי מידע עם גיוס והרצה גיוס והרצה חץ המחבר את גיוס והרצה עם ניתוח תוצאות ניתוח תוצאות חץ המחבר את ניתוח תוצאות עם דיווח דיווח

כתיבה ביומדיקל בכנס ביומד 2010

כתיבה ביומדיקל הייתה אחת הספונסרים בכנס ביומד האחרון
עמוד הבית >> כתיבת בקשה למימון מחקר (גראנט)

כתיבת בקשה למימון מחקר (גראנט)

חוקרים רבים מעוניינים להשיג מימון עבור מחקר ביו-רפואי אותו בכוונתם לבצע. לצורך כך עליהם לכתוב בקשה למימון מחקר (גראנט) מקרן המעניקה מענקי מחקר על בסיס תחרותי.

הצלחה בקבלת מימון למחקר עשויה לאפשר לחוקר להוציא לפועל את רעיונותיו המקוריים, לעבוד בצורה עצמאית למדי במוסד בו הוא מועסק, לרכוש ציוד מתקדם, למשוך צוות מחקר איכותי, להרחיב את יחידתו, לצמצם שעות הוראה או קליניקה, לפרסם מאמרים איכותיים שיתמכו בקידומו האקדמי ולהשיג בהמשך גראנטים מקיפים אף יותר.

בקשת מימון מחקר נבדקת בדרך כלל בעזרת מספר בודקים מומחים הנדרשים להעריך אותה באספקטים שונים, לפי הגדרת הקרן. בודקי הגראנט בודקים לרוב את ההגיון המדעי המונח בבסיס ההצעה לאור הספרות המדעית הנוכחית, את החדשנות שבהצעה והצורך הקליני או המחקרי בה, את פרוטוקול המחקר המפורט ושיטות איסוף ועיבוד הנתונים, את הרקורד המחקרי והקליני של החוקרים, ואת יכולתם להוציא לפועל את המחקר המוצע בסביבת העבודה שלהם.

כתיבת בקשה למימון מחקר היא אתגר.

כתיבת גראנט היא אולי המשימה הקשה ביותר המוטלת על חוקר. למרות ריבוי הקרנות בתחום הביו-רפואי בארץ ובעולם, רב הביקוש על ההיצע וכל בקשת מימון מחקר צריכה להתחרות עם בקשות של חוקרים רבים אחרים ולהתעלות עליהן, ולא – דינה להידחות.

תנאי כמעט הכרחי לכך שבקשת מימון בתחום הביו-רפואי תתקבל הוא כתיבתה ברמה מעולה. כל ציון מתחת ל"מעולה" פירושו "נכשל".

הכנת בקשת מימון מחקר הינה משימה הדורשת השקעה רבה של זמן ומשאבים, החל מתכנון מפורט של המחקר, דרך השגת מכתבי המלצה שיענו על דרישות הקרן, וכלה בכתיבת הבקשה בסטנדרט מקצועי גבוה מאוד. לקלינאים רבים או לחוקרים צעירים, שאינם עוסקים במחקר כמקצוע ראשי או שאינם מנוסים מספיק בתחום זה, משימה זו אינה פשוטה והם נדרשים לייעוץ או עזרה מקצועית בתהליך זה.

על-מנת להצליח, יש לבחור בקפידה את הקרן אליה מוגש הגראנט ולבנות בצורה חכמה את פרוייקט המחקר, כך שיתאים באופן מושלם לכללים ולמטרות של הקרן.

הבקשה למימון המחקר צריכה לשכנע את הבודקים שתמיכה בחוקר ובמחקר המוצע תקדם את מטרות הקרן, ושבקשה זו תתרום למטרה זו יותר מכל בקשה אחרת שהוגשה. מכיוון שמדובר בתהליך ארוך של הערכה המתבצע בדרך כלל על ידי מספר בודקים, קרנות רבות מצמצמות את כמות הבקשות על ידי דרישה למכתב מקדים המפרט את תקציר ההצעה, ודרישה לכתיבת הצעה מלאה רק מחלק מן החוקרים שהגישו מכתב מקדים, בהתאם לתוכן המכתב.

מלבד כשרון ונסיון בתחום המחקר הביו-רפואי והכתיבה המדעית ושליטה בתחום הידע הרלוונטי, כתיבת גראנט מחייבת גם שילוב של אלמנטים פוליטיים ושיווקיים. גם לצורת ההגשה יש השפעה על הבודקים: הגשה לא אסתטית, טעויות כתיב או תחביר יגרמו בד"כ לחוות דעת גרועה ולכשלון בקבלת המענק. בנוסף, יידרשו החוקרים לתאר בפירוט ובאופן מנומק כיצד ישתמשו בתקציב שיקבלו. כל אלו הופכים את תהליך הכתיבה למשימה מקצועית מורכבת הדורשת משאבים רבים ויכולות שונות מצוות הכתיבה של בקשת המימון למחקר.

אנחנו נסייע לך בכתיבת בקשת מימון בעלת סיכויי הצלחה גבוהים.

כתיבה ביומדיקל מעסיקה חוקרים בעלי Ph.D בתחום הביו-רפואי, שהינם כותבי גראנטים מנוסים. תחומי ההתמחות שלנו מגוונים וכוללים בין השאר את מדעי הרפואה, ביולוגיה, ביולוגיה תיאורטית, ביו-טכנולוגיה, נוירוביולוגיה, אימנולוגיה, קרדיולוגיה, רפואה פנימית וביו-כימיה.

החוקרים שלנו ייעצו ויסייעו לך בכל שלבי התהליך, החל מבחירת קרן המענקים המתאימה לבקשה, דרך בניית פרוטוקול המחקר והתאמתו למטרות הקרן, וכלה בליווי בשלבי הכתיבה וההגשה של בקשת המימון או של המכתב המקדים, וכל זאת בהתאם לצרכיך.

רצוי לפנות אלינו כבר בשלבי ההתלבטות הראשוניים ולהתייעץ לגבי הדרך הנכונה לתכנון מחקר המתאים לבקשת גראנט ואפשרויות המימון הקיימות בתחום. פניה בשלב זה היא המומלצת ביותר, בייחוד לחוקרים אשר לא צברו נסיון רב בכתיבת בקשות לגראנטים, והייעוץ בשלב זה יתבצע על-פי רוב בפגישה פנים אל פנים.

חוקרים מנוסים יותר עשויים להסתייע בשירותי הדרכה שלנו תוך כדי הכתיבה. כמו כן, בשירותי כתיבה בפועל של ההצעה או חלקים ממנה. ניתן גם להסתייע בשירות של סקירת בקשה מלאה (או מכתב מקדים לבקשה) על ידי כותב מיומן ולקבל הערות לשיפור. שירותים אלו מוצעים עבור גראנטים הנכתבים בעברית או באנגלית, והם יכולים להינתן בפגישה או באמצעות דוא"ל, בהתאם לצורך.

זקוקים לסיוע בכתיבת בקשת מימון למחקר? פנו אלינו וצוות החוקרים המיומנים שלנו יעמוד לרשותכם.

טלפון: 077-4250515 | פקס: 153-77-4250515 | info@ktivabio.com | ת.ד. 58, קיסריה