גם אנחנו יוצאים לחופשה מרוכזת

כתיבה ביומדיקל תפסיק לקבל הזמנות חדשות ב-18 במרץ, ועובדיה יהיו בחופש בכל חודש אפריל. נשמח לעמוד לרשותכם לאחר מכן.

 

מחזור חיי מחקר ביו-רפואי       

תצפיות קליניות ספרות מדעית חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את שלב התצפיות הקליניות עם שאלת המחקר חץ המחבר את שלב הספרות המדעית עם שאלת המחקר שאלת המחקר חץ המחבר את שאלת המחקר עם תכנון המחקר הביו-רפואי תכנון מחקר ביו-רפואי חץ המחבר את שאלת המחקר עם תכנון המחקר (בסיסי, מפורט) חץ המחבר את תכנון המחקר עם תכנון (בסיסי, מפורט) תכנון (בסיסי, מפורט) חץ המחבר את תכנון (בסיסי, מפורט) עם כתיבת הצעת המחקר כתיבת הצעת מחקר חץ המחבר את תכנון (בסיסי, מפורט) עם כתיבת בקשה למימון (גראנט) כתיבת בקשה למימון (גראנט) חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את פרוטוקול המחקר עם תכנון (בסיסי,מפורט) חץ המחבר את שלב כתיבת הצעת המחקר עם שלב אישור הצעת המחקר חץ המחבר את שלב כתיבת בקשה למימון (גראנט) עם שלב השגת המימון אישור הצעת מחקר השגת מימון חץ המחבר את תכנון (בסיסי,מפורט) עם פרוטקול המחקר חץ המחבר את אישור הצעת המחקר לפרוטוקול המחקר חץ המחבר את השגת מימון לפרוטוקול המחקר פרוטוקול מחקר חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את פרוטקול מחקר עם אישור ועדת הלסינקי אישור ועדת הלסינקי חץ המחבר את אישור ועדת הלסינקי עם רישום במאגרי מידע רישום במאגרי מידע חץ המחבר את רישום במאגרי מידע עם גיוס והרצה גיוס והרצה חץ המחבר את גיוס והרצה עם ניתוח תוצאות ניתוח תוצאות חץ המחבר את ניתוח תוצאות עם דיווח דיווח

כתיבה ביומדיקל בכנס ביומד 2010

כתיבה ביומדיקל הייתה אחת הספונסרים בכנס ביומד האחרון
עמוד הבית >> כתיבת הצעת מחקר

כתיבת הצעת מחקר

כתיבת הצעת מחקר ואישורה הינם שלבים הכרחיים לשם התחלה של הרצת פרויקט מחקר רפואי כחלק מתואר שני או שלישי באוניברסיטה ובמסגרות אחרות. בכתיבת הצעת המחקר, יש להשתמש בפורמט של הגוף המאשר (אם קיים פורמט), ולכתוב על פי כללים וסטנדרטים המקובלים בתחום הביו-רפואי ובתת-התחום הספציפי בו עוסקת הצעת המחקר.

כתיבת ההצעה אורכת בדרך כלל מספר חודשים, וזאת בהתאם למיומנות של הכותב, להיכרותו עם החומר המקצועי ולנסיונו בכתיבה מדעית. הכתיבה משלבת גם קריאה וסיכום של חומר רקע רב מאוד, וגם בנייה וניסוח של פרוטוקול מחקר רפואי – משימה מורכבת ואתגרית אף לחוקרים מנוסים, עקב ההטיות הרבות האפשריות והבעיות הרבות (אתיות, לוגיסטיות ותיאורטיות) להן צריכים לתת מענה במחקרים רפואיים. כמו כן נדרש ידע עדכני בשיטות המחקר המקובלות בתת-התחום הספציפי בו עוסקת הצעת המחקר.

הדרך לאישור הצעת המחקר רצופה באתגרים.

הצעת המחקר צריכה לשכנע את הבודקים שפרוטוקול המחקר ניתן להרצה ושהרצתו תענה על שאלת המחקר ותכריע בדבר השערות המחקר. טעויות בהגדרת המשתנים או בבחירת כלי המחקר יגררו בדרך כלל הערות שידרשו תיקון. כתיבת הצעת מחקר שביצועו אינו בהיקף המתאים למטרת ההצעה (לדוגמה, כתיבת הצעת מחקר לדוקטורט בהיקף ביצוע המתאים למאסטר או לפוסט-דוקטורט) תידחה ותחייב חשיבה מחודשת והתאמת ההצעה להיקף הנדרש.

בדיקת הצעת המחקר אורכת לעיתים מספר חודשים ואף מעכבת את תחילת המחקר (וכך את הפרויקט כולו). לכן, רצוי מאוד שההצעה תהיה כתובה באופן ברור ומשכנע מלכתחילה. בכך נמנעות הערות שידרשו סבב נוסף של תיקונים ובדיקה. לא תמיד כותבי ההצעה מנוסים בכתיבת הצעת מחקר, ופעמים רבות זוהי עבורם הצעת המחקר הראשונה שהם כותבים. גם המנחים או חוקרים אחרים, שתפקידם לבקר את הכתיבה ולתקנה, לא תמיד יכולים להקדיש לכך את הזמן הראוי.

אנחנו יכולים לסייע לך.

כתיבה ביומדיקל מציעה לך סיוע ועזרה בכתיבת הצעת מחקר ביו-רפואי, באמצעות חוקרים בעלי תואר Ph.D בתחומי המחקר הביו-רפואי, המנוסים בכתיבת הצעות מחקר ובבדיקתן. תחומי ההתמחות שלנו מגוונים וכוללים בין השאר את מדעי הרפואה, ביולוגיה, ביולוגיה תיאורטית, ביו-טכנולוגיה, נוירוביולוגיה, אימנולוגיה, קרדיולוגיה, רפואה פנימית וביו-כימיה.

רצוי לפנות אלינו מוקדם ככל האפשר, כיוון שהגשת ההצעה מיועדת בדרך כלל לתאריך מסוים. שירות זה יתחיל על פי רוב בפגישה פנים אל פנים לצורך הבנת היקף העזרה הדרושה, וימשיך בהתכתבות בדוא"ל, תוך הקפדה על לוח זמנים שיוגדר מראש יחד עם הלקוח.

ניתן להסתייע בשירותינו לצורך ביצוע סקירת הצעות מחקר מוכנות (או בשלבים שונים של עבודה) לפני הגשתן, והמלצה על תיקונים. ניתן להיעזר בנו גם בכתיבה של חלקים מסוימים בהצעת המחקר אשר בהם אתם מזהים קושי או התלבטות, כגון חישוב גודל המדגם, שיטות עיבוד הנתונים או זיהוי הטיות אפשריות וטיפול בהן.

מחפשים את הפתרון?

אימרו לנו מה האתגר שניצב לפניכם ואנחנו נתאים את השירות הנדרש.

טלפון: 077-4250515 | פקס: 153-77-4250515 | info@ktivabio.com | ת.ד. 58, קיסריה