גם אנחנו יוצאים לחופשה מרוכזת

כתיבה ביומדיקל תפסיק לקבל הזמנות חדשות ב-18 במרץ, ועובדיה יהיו בחופש בכל חודש אפריל. נשמח לעמוד לרשותכם לאחר מכן.

 

מחזור חיי מחקר ביו-רפואי       

תצפיות קליניות ספרות מדעית חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את שלב התצפיות הקליניות עם שאלת המחקר חץ המחבר את שלב הספרות המדעית עם שאלת המחקר שאלת המחקר חץ המחבר את שאלת המחקר עם תכנון המחקר הביו-רפואי תכנון מחקר ביו-רפואי חץ המחבר את שאלת המחקר עם תכנון המחקר (בסיסי, מפורט) חץ המחבר את תכנון המחקר עם תכנון (בסיסי, מפורט) תכנון (בסיסי, מפורט) חץ המחבר את תכנון (בסיסי, מפורט) עם כתיבת הצעת המחקר כתיבת הצעת מחקר חץ המחבר את תכנון (בסיסי, מפורט) עם כתיבת בקשה למימון (גראנט) כתיבת בקשה למימון (גראנט) חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את פרוטוקול המחקר עם תכנון (בסיסי,מפורט) חץ המחבר את שלב כתיבת הצעת המחקר עם שלב אישור הצעת המחקר חץ המחבר את שלב כתיבת בקשה למימון (גראנט) עם שלב השגת המימון אישור הצעת מחקר השגת מימון חץ המחבר את תכנון (בסיסי,מפורט) עם פרוטקול המחקר חץ המחבר את אישור הצעת המחקר לפרוטוקול המחקר חץ המחבר את השגת מימון לפרוטוקול המחקר פרוטוקול מחקר חץ המחבר את שלב הדיווח בחזרה לספרות המדעית חץ המחבר את פרוטקול מחקר עם אישור ועדת הלסינקי אישור ועדת הלסינקי חץ המחבר את אישור ועדת הלסינקי עם רישום במאגרי מידע רישום במאגרי מידע חץ המחבר את רישום במאגרי מידע עם גיוס והרצה גיוס והרצה חץ המחבר את גיוס והרצה עם ניתוח תוצאות ניתוח תוצאות חץ המחבר את ניתוח תוצאות עם דיווח דיווח

כתיבה ביומדיקל בכנס ביומד 2010

כתיבה ביומדיקל הייתה אחת הספונסרים בכנס ביומד האחרון
עמוד הבית >> כתיבת פרוטוקול מחקר

כתיבת פרוטוקול מחקר

פרוטוקול המחקר אמור לתאר באופן מפורט ומחייב את הרקע למחקר ואת שיטת ביצועו. במילים אחרות, פרוטוקול המחקר מהווה קובץ הגדרות והנחיות שעל פיו מתבצע מחקר ביו-רפואי.

פרוטוקול מחקר נדרש עבור מטרות שונות, שכן כל מחקר במסגרת בית-חולים דורש הגשת פרוטוקול מחקר או תקציר פרוטוקול לועדת הלסינקי מוסדית. בנוסף, כל מחקר המבוצע כחלק מדרישות לתואר מתקדם באוניברסיטה מחייב שילוב חלקים מפרוטוקול המחקר בהצעת המחקר. כמו כן, כל מחקר שאמור להיות ממומן ע"י גראנט, גם אם חלקית, מחייב שילוב פרוטוקול המחקר בבקשת המענק. לבסוף, במחקרים קליניים, יש לרשום את המחקר באתר הרישום האמריקאי ClinicalTrials.gov. רישום זה מתבסס על פרוטוקול המחקר ויש לבצעו לפני גיוס הנבדק הראשון במחקר.

פרוטוקול מחקר נכתב על פי רוב בשלב התכנון המפורט או אחריו. אולם, ניתן לכתוב את פרוטוקול המחקר במקביל לשלב כתיבת בקשת אישור ועדת הלסינקי, בקשת מימון למחקר (גראנט) או כתיבת הצעת מחקר.

כתיבת פרוטוקול מחקר היא אתגר.

פעמים רבות מתחילים חוקרים בהליכי אישור וביצוע של המחקר עם פרוטוקול מחקר חלקי, כאשר הם אינם מודעים לבעיות ולמשמעויות הנובעות מכך. בעיות אלו יתגלו לרוב בשלבים מאוחרים יותר, כמו בשלב עיבוד הנתונים, כתיבת דו"ח המחקר או לאחר ביצוע רוב עבודת המחקר והשקעת הכסף, כאשר מאוחר מדי לתקנן. תופעה זו קורית, בין השאר, כיוון שחוקרים רבים אינם מנוסים מספיק בתכנון מחקר ביו-רפואי ואינם מודעים לכללים ולסטנדרטים השונים המתעדכנים במהירות.

באופן טבעי, במהלך כתיבת פרוטוקול המחקר מתגלות בעיות בתכנון המחקר, ולכן תהליך הכתיבה הינו למעשה חלק מתהליך התכנון. מטרתו של תכנון מחקר טוב הינה יצירת פרוטוקול מחקר המאפשר הרצה של המחקר בתנאים הנתונים ומתן מענה לשאלת המחקר, באופן שישיג את מטרות המחקר. פרוטוקול מחקר או חלקים נרחבים ממנו ישולבו במסמכים שונים בהתאם למסגרת בה מבוצע המחקר.

כמו כן, אי-רישום פרוטוקול המחקר באתר הרישום האמריקאי ClinicalTrials.gov עלול למנוע את פרסום המחקר בכתב-עת רפואי ראוי.

נדרשת מיומנות גבוהה בכתיבה מדעית המאפשרת כתיבת פרוטוקול מחקר מקצועי ואפקטיבי. כתיבה מדעית נועדה להעביר אינפורמציה מורכבת, רעיונות ופרוצדורות מורכבים לידי מסמך מדויק ובהיר.

אנו יכולים לסייע לך בכתיבת פרוטוקול מחקר מוצלח.

כתיבה ביומדיקל מעסיקה חוקרים בעלי תואר Ph.D מנוסים מאוד בכתיבת פרוטוקולי מחקר בתחומי המחקר הביו-רפואי.

  • נסייע לך בכתיבת פרוטוקול המחקר או חלקים ממנו, בהתאם לצורך ולפי לוחות הזמנים שיוגדרו על-ידך.
  • נבצע סקירת פרוטוקול המחקר ומתן הערות והנחיות לצורך ביצוע תיקונים.
  • נדריך אותך בכללי הכתיבה המקובלים ובפירוט הנדרש ונשים דגש על התאמות של פרוטוקול המחקר בהתאם לגוף אליו הוא מוגש (ועדת הלסינקי, בקשה למימון ע"י קרן תחרותית, הצעת מחקר לאוניברסיטה וכד').
  • נסייע לך בניסוח טפסי הסכמה מדעת, דפי הסבר או מודעות לגיוס נבדקים, הנדרשים כמעט בכל מחקר המערב בני אדם.
  • נדריך אותך ברישום המחקר על בסיס פרוטוקול המחקר באתר הרישום של ה-NIH או שנבצע את הרישום עבורך.

מתלבט כיצד לכתוב את פרוטוקול המחקר?

אמור לנו מה האתגר שלך ואנחנו נסייע לך להגיש פרוטוקול מחקר מעולה.

טלפון: 077-4250515 | פקס: 153-77-4250515 | info@ktivabio.com | ת.ד. 58, קיסריה